"Kad nebo ne bi volelo vino, zar bi ga gajila sunčeva toplota?", stara je mudrost. Sudeći po njoj, nebo nad subotičko-horgoškom peščarom voli vino, jer ga sunčeva toplota greje preko 2000 godina. Deo te lepe tradicije nastavlja "Vinarija Zvonko Bogdan", moderna vinarija, smeštena u ovom tradicionalnom vinskom kraju, na istočnoj obali jezera Palić, na krajnjem severu Vojvodine. Specifičan teren, umereno kontinentalna klima i kvalitetne sorte vinove loze vekovima daju vina harmoničnog ukusa, veoma intenzivnog mirisa i mekanih tanina.

"Vinarija Zvonko Bogdan" okružena je sa 17 hektara vinograda, a dodatnih 9 hektara nalazi se na obali susednog jezera Ludaš. Ove godine smo posadili dodatnih 17, i u proleće poslednjih 13 hektara. Sa ovom zaokruženom celinom vinogradi Vinarije Zvonko Bogdan zauzimaće površinu od 56 hektara.

U sklopu redovnih školskih aktivnosti, učenici i profesori S.S.Š.“Borislav Mihajlović Mihiz“ iz Iriga, smer vinogradar-vinar posetili su juče ovu vinariju. Teoretska znanja stečena u školi, potkrepnjena iskustvima ove posete, doprineće boljoj profesionalnoj osposobljenosti učenika i njihovoj, sutra, praktičnoj primeni.