Oбележена слава кулинара, свети Ефросин

Дана 24. септембра по новом календару у Средњој стручној школи „Борислав Михајловић Михиз“ у Иригу свечано је обележена слава кулинара, свети Ефросин. Резање колача је обавио вероучитељ,  отац  Атанасије (Гатало) након чега се присутним ученицима и наставницима обратила директорица школе, Исидора Бирињи. Ученици су се истински потрудили да припреме разна  јела по узору на свог заштитника. Ученик Вукашин Теодоровић је прочитао одломак из житија овог поменутог Божјег угодника и тиме свима приближио његову славу. Надамо се да ће овај празник прерасти у традицију која чува хришћанску мудрост баш тамо где је она најпотребнија – у окриљу школе.